Dil Seç :
English Deutsch Türkçe

Emlak Arama
Emlak Sitesi Yapımı
İlan No
Şehir
Semt
Durum
Türü
M.Kare
Emlak Sitesi Yapımı Emlak Sitesi Yapımı  
Fiyat
Emlak Sitesi Yapımı Emlak Sitesi Yapımı  
Emlak Sitesi Yapımı
 
Emlak Sitesi Yapımı
En Uygun Satılıklar
En Uygun Kiralıklar
Banka Kredileri
Emlak Sitesi Yapımı Emlak Sitesi Yapımı Emlak Sitesi Yapımı Emlak Sitesi Yapımı Emlak Sitesi Yapımı Emlak Sitesi Yapımı Emlak Sitesi Yapımı Emlak Sitesi Yapımı Emlak Sitesi Yapımı
Emlak Sitesi Yapımı Çin’in IMF’deki gücü
Emlak Sitesi Yapımı
  • Emlak Sitesi Yapımı
Emlak Sitesi Yapımı
Emlak Sitesi Yapımı Emlak Sitesi Yapımı

Çin’in Uluslararası Para Fonu IMF’de krize giren ülkelere yardım gibi konularda alınan kararlarda etkisi gelecekte daha da artıyor. Öncelikle daha çok batılı ülkenin etkisi Çin ve Hindistan’a geçecek.

Güney Kore’nin Kyongju şehrinde biraraya gelen G20 ülkelerinin Maliye bakanları ve Merkez Bankası genel müdürleri bu konuda bir anlaşmaya vardılar. Alman Maliye bakanı Schaeuble’nin hastalığı nedeniyle kendisini temsil eden Ekonomi bakanı Rainer Brüderle, IMF’in kuruluşundan bu yana ilk defa en büyük reformu gerçekleştirmeyi başardıklarını söyledi. IMF’nin hareket becerisini ısbatladığını belirten Brüderle, bunun aynı zamanda piyasalara G20’nin sadece kriz zamanında değil, her zaman işlediğini gösteren bir işaret olduğunu kaydetti.

Böylece üç hafta sonra Seul’de yapılacak olan G20 Devlet başkanları ve Başbakanlar Dünya Finans Zirvesinde bir tartışma konusu azaltılmış oldu. Çin’le ilgili alınan kararın IMF’ye üye diğer ülkeler tarafından da onaylanması gerekiyor. Ancak G20, IMF’de oyların yüzde 80’ini teşkil ediyor.

IMF’deki yeni düzenlemeye göre, 187 üye ülkenin yeni mali ve oy ortaklıklarıyla, eşik ülkeleri adı verilen Çin, Hindistan gibi ülkelerin, Dünya ekonomisinde ve kur fonunda, ağırlıkları yansıtılmış olacak. Çin kısa bir süre önce Japonya’yı geçerek, ABD’nin ardında ikinci büyük ekonomi devi olmayı başardı. Şimdiye kadar gereğinden fazla temsil edilen bazı ülkeler IMF üzerindeki etkilerini kaybettiler. Dünya’nın dördüncü büyük ekonomi devi Almanya’da IMF’deki ortaklık payını azalttı.

Finans krizleri nedeniyle anlamı giderek artan IMF reformu 2011 yılından itibaren yürürlüğe girecek. Şimdiye kadar ABD, Avrupa ve diğer ülkeler arasında, IMF’deki payları ve oylama kurallarında ve üst düzey yönetiminde birtakım farklar mevcuttu. ABD, Avrupalıların IMF’nin yönetim kurulundaki etkisini sınırlandırmak istiyordu.

G20 ülkeleri antlaşma yaparak IMF’nin Yürütme Kurulu’nun 24 üyeli olarak kalmasına, 20 üyeye indirilmemesine karar verdiler. Avrupalılar iki üyelikten feragat ettiler. Almanya, Avrupa ülkeleri arasında IMF’nin en büyük ortağı olarak kalmaya devam ediyor.

Firma Yetkilisi
İlhan GÜMÜŞ
İlhan GÜMÜŞ
0532 247 59 95 - 0212 553 13 93
gumusemlak@windowslive.com
İlan Portföyü (3)
Expertiz Raporu Talep Edin
Haberdar Olmak İstiyorum
Yeniliklerden haberdar olmak için E-Posta listemize kayıt olabilirsiniz.
İsim Soyad :
E-Posta :
 

Kredi Hesaplama

TRT Haber Haberler

Güncel Haberler  |  Haber Manşetleri

altın hakkında
BAHÇELİEVLERDE SATILIK DAİRELER BAHÇELİEVLERDE KİRALIK DAİRELER BAHÇELİEVLERDE SATILIK DÜKKANLAR BAHÇELİEVLERDE KİRALİK DÜKKANLAR BAHÇELİEVLERDE EŞYALI KİRALIK DAİRELER BAHÇELİEVLERDE ARSALAR BAHÇELİEVLERDE KONUTLAR bahçelievlerde satılık daireler bahçelievlerde kiralık daireler bahçelievlerde satılık dükkanlar bahçelievlerde kiralık dükkanlar bahçelievlerde eşyalı kiralık daireler bahçelievlerde arsalar bahçelievlerde konutlar basın sitesi,yayla,bahçelievler,soğanlı,cumhuriyet mah,satılık daire,kiralık daire,satilik,kiralik,ferit selim paşa,haznedar,ilkyuva,camlıkahve,bahçelivlerde satılık daire,acil satılık daire,emlak,emlakci,emlakçı,bahçelievlerde emlakçı,baçelievlerde emlakci,gayrimenkul danışmanı